Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.
Onceki
Kapat
Bekleyiniz, resim yukleniyor...
Sonraki
Sonraki
PetVet
Pzt - Ct  09:30 - 20:00
Pazar  10:00 - 18:00

Dr. Emel BaşaranDr. Emel Başaran, 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası Amerika Birleşik Devletlerinde 1992-1994 yılları arasında Aquajito Veterinary Hospital Monterey California’da visiting veteriner hekim olarak mesleki bilgi, görgü ve becerilerini geliştirmiştir.

1994 - 1996 yılları arasında Hengelo Hollanda’da özel bir küçük hayvan kliniğinde çalışmalarını sürdürmüştür.

1996 yılında Değirmendere/Gölcük’te kendi küçük hayvan veteriner kliniğini açmıştır. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Parazitoloji Anabilim dalında doktora çalışmalarına başlamıştır.

1996 yılında Kedi ve Köpeklerde Viral ve Riketsiyal hastalıkların hızlı tanısı amacıyla kullanılan kitlerin üreticisi İsrail Biogal firmasında eğitim almış, 1996-2000 yılları arasında Türkiye’de bu alandaki ilk uygulama olan kitlerin ithalatçısı firmanın danışmanlığını yapmıştır.

1999 yılında Kocaeli Depreminden sonra İstanbul’a taşınmış olup, 1999-2000 yılları arasında doktora çalışmalarına ağırlık vermiştir.

2001 yılında Acıbadem/Kadıköy’de PetVet Küçük Hayvan Kliniğini açmıştır.

Uludağ Üniversitesi Parazitoloji Anabilim doktora eğitimini 2002 yılında tamamlayarak Dr. ünvanını almıştır.

Yurtdışı ve yurt içinde düzenlenen eğitim seminerleri ve kongrelerine iştirak ederek mesleki gelişimini sürdürmektedir.

Dr. Emel Başaran İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Türkiye Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği, British Small Animal Veterinary Association (BSAVA), International Society of Feline Medicine (ISFM) ve Cornell Feline Health Center (Cornell University) üyesidir.