Sitemizi kullanabilmeniz için tarayıcınızda javascriptlerin çalışmasına izin vermelisiniz.
Onceki
Kapat
Bekleyiniz, resim yukleniyor...
Sonraki
Sonraki
PetVet
Pzt - Ct  09:30 - 20:00
Pazar  10:00 - 18:00

Yaşlı Dostlarımıza Yöelik ProgramlarVeteriner hekimlikte yaşanan gelişmeler ışığında, yaşlı dostlarımızın daha uzun ve daha sağlıklı olarak bizlerle beraber yaşayabileceğini bilmek hepimiz için mutluluk vericidir.

Yaşlı kedi ve köpeklerimizin sağlıklarını korumak aşılamalar, diş bakımı, kaliteli beslenme ve parazit kontrolünün çok ötesindedir. Yaşlanan hayvanlarımız genellikle sağlık sorunları ile ilgili belirti vermezler, sorunları maskelenir fakat hastalıkları buna rağmen yavaş ve gizli olarak ilerler.

PetVet veteriner kliniği olarak amacımız yaşlı dostlarımızın sağlıklarını korumak olmakla birlikte bazı önlenemeyen hastalıkların ilerlemesini yavaşlatmaktır. Bu amaçla yaşlanma sonucunda etkilenen vücut sistemleri üzerine odaklanarak herhangi olası bir sapmayı tespit etmeli ve olası önlemleri geç kalmadan almalıyız.Yaşlanan petlerimizin kalan ömürleri süresince kaliteli bir yaşantı sürmeleri gerektiğine inanmaktayız. Bu yüzden erken teşhis ile olası hastalıkların takibi ve tedavisi başarı ile yapılmaktadır.

PetVet veteriner kliniği 7 yaş ve üstü kedi ve köpeklerimiz için “senior sağlık programı” oluşturmuştur ve bu program kapsamında belli aralıklarla yapılan testlerle petlerinizin sağlık taraması gerçekleştirilmektedir.

  • 6 ayda bir tam bir fiziki muayenenin yanısıra, olası davranış değişiklikleri ve beslenme problemlerinin konuşulup tartışıldığı görüşmeler
  • Tam kan muayenesi; biyokimyasal analizler ve tiroid testleri. Bu testler ile kanser, enfeksiyonlar ve kansızlık teşhis edilebildiği gibi, karaciğer, böbrekler, pankreas, adrenal ve tiroid bezlerinin ve bağışıklık sisteminin çalışması kontrol edilmektedir.
  • Tam idrar muayenesi ile, enfeksiyonlar ve böbreğin fonksiyonel yapısı kontrol edilmektedir.
  • Dışkı muayenesi ile, dışkıda parazit ve kan olup olmadığı kontrol edilmektedir.
  • Kan basıncının belli aralıklar ölçülmesi ile tansiyon takibi yapılmaktadır.